Lego

Jak vybrat stavebnici LEGO

Vybrat to správné LEGO z obrovského množství nabízených druhů není vždy snadné. Které LEGO je nejlepší pro budování tvořivosti? Jak vybrat LEGO podle zálib vašich dětí?

Podle věku

Pro ty opravdu nejmenší je vhodné zvolit takovou stavebnici, která má větší dílky, a nehrozí tak jejich vdechnutí. Ideální volbou je v tomto případě LEGO Duplo. Pro starší děti je vhodné řídit se doporučeními výrobce uváděnými vždy na krabici. Stavebnice podle věku dítěte umíme třídit také my.

Které řady podporují tvořivost?

Pokud vám jde hlavně o rozvíjení schopností a kreativity, máte na výběr z několika možností. Správnou volbou jsou určitě řady Technic či Creator. Pro ty nejnáročnější malé objevitele pak přichází v úvahu i LEGO Mindstorms – můžete s ním sestavit robota a jeho chování naprogramovat přes počítač.

Podle koníčků

Do výběru stavebnice můžete promítnout i záliby svých dětí. Rády sledují filmy a seriály? Co třeba LEGO s tematikou Star WarsPána prstenů, Simpsonových nebo seriálu Legends of Chima. Rády si hrají na hrdiny? Máme pro ně LEGO Super Heroes nebo Ninjago. Pro všechny holčičky se hodí LEGO Friends či Disney Princess.

Dá se stavebnice dále rozšiřovat?

Pokud chcete do budoucna s dětmi LEGO sbírat a rádi byste, aby k sobě jednotlivé stavebnice pasovaly, zajímat by vás mohla série Lego City. Díky ní můžete z Lega vybudovat celé město. Jednou postavíte policejní stanici, příště třeba letiště.

Co když vás nezaujala žádná z běžných řad?

V tom případě se pro vás hodí stavebnice LEGO Bricks More, která nabídne samostatné kostky, ze kterých si děti postaví, cokoliv budou chtít. Pořídit se dají také sady figurek Lego Minifigures. Kombinací kostek a figurek můžete získat stavebnici podle svých vlastních představ.